Anasayfa / BİLGİSAYAR DÜNYASI / PRATİK PROGRAMLAR / PROGRAM TANITIMI / Eba Canlı Derslerde veya Zoom Derslerinde Fatih Kalemi Öğrencilerin Görememe Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Eba Canlı Derslerde veya Zoom Derslerinde Fatih Kalemi Öğrencilerin Görememe Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Eba Canlı Derslerde veya Zoom Derslerinde Fatih Kalemi Öğrencilerin Görememe Sorunu Nasıl Çözülür?

Sizlerden gelen yorumlara göre Eba Canlı Derslerde veya Zoom Derslerinde fatih kalem kullanıldığı ancak öğrencilerin, öğretmen tarafından yazılan bu yazılanları göremediği söylenmektedir. Bizler de bu konunun nedenini araştırdık ve sorunun ekran paylaşımı yapılırken tercih edilen programdan kaynaklandığını tespit ettik. Aslında çözüm çok basit.

Bu sorun paylaşılan ekranın türünden kaynaklanıyor. Paylaşılan ekran olarak word, adobe reader, powerpoint veya pdf annotator seçilirse öğrenci yazılan yazıyı görmez. Yazıyı sadece öğretmen görür.

Böyle yapmak yerine paylaşılan ekranda Fatih Kalem seçilmelidir. Böylece öğrenci Fatih Kalemin yaptıklarını görecek ve sorun çözüme ulaşacaktır.

Daha iyi bir öğrenme sağlamak için videoyu eksiksiz olarak izleyiniz lütfen. Aklınıza takılan sorularınız ve sitemizde yayınlanmasını istediğiniz içerikler için sitemizin alt kısmında bulunan yorum modülünü kullanınız.

Hakkinda Yücel ÖZKAYA

Yücel ÖZKAYA
Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Özel Büro // Matematik Öğretmeni

Buna Bak

XP-PEN Grafik tablet kutu açılışı, arayüz kurulumu ve kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir