Anasayfa / BİLGİSAYAR DÜNYASI / PRATİK PROGRAMLAR / CorelDRAW (PRATİK) / CorelDRAW ile vektörel logo nasıl yapılır? // How to make vector logo with CorelDRAW?

CorelDRAW ile vektörel logo nasıl yapılır? // How to make vector logo with CorelDRAW?

CorelDRAW programıyla vektörel logo çizimi nasıl yapılır?

Öncelikle sizlere vektörel çizim ile normal resim arasındaki farktan bahsetmek istiyorum. Normal (google’dan doğrudan indirilen) resimler, boyutları büyütüldüğünde veya bir baskıya sokulmak istediğinde piksel piksel ayrılır ve tozlu/dağınık bir görünüm oluşur. Kaliteli bir baskı sağlamaz. Vektörel çizimler ise ne kadar büyütülürse büyütülsün her zaman için formunu korur ve bizlere kaliteli bir baskı sonucu sunar. Bu sebeple dergi ve afiş tasarımlarımızda vektörel çizimlere yer verirsek görsel olarak hoş görünümlü ürünler elde edebilir.

Bunu sağlamak için videoda da anlatıldığı gibi freehand veya pen aracıyla doğrusal çizgiler çizdikten sonra shape aracı ile tasarımımıza göre bu çizilen doğrusal çizgilere eğrisel görünümler kazandırıyoruz. Daha iyi bir öğrenme sağlamak için videoyu eksiksiz olarak izleyiniz lütfen. Aklınıza takılan sorularınız ve sitemizde yayınlanmasını istediğiniz içerikler için sitemizin alt kısmında bulunan yorum modülünü kullanınız.

Hakkinda Yücel ÖZKAYA

Yücel ÖZKAYA
Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Özel Büro // Matematik Öğretmeni

Buna Bak

Google Form kullanarak deneme sınavı / quiz / online test nasıl oluşturulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir