Anasayfa / BİLGİSAYAR DÜNYASI / PRATİK PROGRAMLAR / CorelDRAW (PRATİK) / CorelDRAW ile Dairesel Yazı Nasıl Yazılır? // Circular Text with CorelDRAW

CorelDRAW ile Dairesel Yazı Nasıl Yazılır? // Circular Text with CorelDRAW

CorelDRAW programı ile logo yapımlarında kullanılan dairesel, çember etrafına yazı nasıl yazılır? Yazı yönü nasıl değiştirilir? Aynalama yöntemi nedir?

Dairesel yazılar yazmak özellikle logo tasarımında ve afiş yapımında büyük önem arz etmektedir. Bu araçlar tasarımınıza dinamiklik katan hoş görünümlü dokunuşlardır.

Bunun için öncelikle daire bir daire çizmek gerekir. Sonrasında sol menüde bulunan A harfine basarak mouse imleci ile dairenin üzerine gelinir. Dairenin üzerine geldiğinizde mouse imlecinin yanında bir eğri işareti belirir. Tam o esnada farenin sol tuşu ile tıkladığınızda daire üzerine yazı yazmaya başlamış olursunuz. Bu yazıların yönlerini değiştirebilmek için üst navigasyon menüsünde araç mevcut. Tam öğrenme deneyimi için lütfen videoyu izleyiniz. Aklınıza takılan sorularınız ve sitemizde yayınlanmasını istediğiniz içerikler için sitemizin alt kısmında bulunan yorum modülünü kullanınız.

Hakkinda Yücel ÖZKAYA

Yücel ÖZKAYA
Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Özel Büro // Matematik Öğretmeni

Buna Bak

Google Form kullanarak deneme sınavı / quiz / online test nasıl oluşturulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir