Anasayfa / KİŞİSEL GELİŞİM / REHBERLİK HİZMETLERİ / LGS(2020) TERCİHLERİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

LGS(2020) TERCİHLERİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

2020 yılında yaşanan Pandemi sebebiyle Uzaktan Eğitimin yansıması olan bir sınavdan sonra tercih süreci başladı. Geçen seneye göre neler değişti? Öğrenciler bu sene tercih yaparken hangi ayrıntılara dikkat etmeli? Tercih listesini oluştururken hangi aralıkları kullanmalı? Liseye yerleştikten sonra üniversite yolunda nasıl davranmalı? #lgs2020 #tercihler #lgstercih

Hakkinda Mutlu ALABAŞ

Mutlu ALABAŞ
12 Haziran 1989 yılında Kütahya'nın Gediz ilçesinde doğdum. İlköğretimimi Eskigediz Gazi İlköğretim Okulu'nda, Lise eğitimimi Gediz Mustafa Necip Alayeli Anadolu Lisesinde bitirdim. Üniversite sınavı sonuçlarına göre Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim dalını kazandım. 2011 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Adıyaman ili Sincik ilçesi Çok Programlı Lisesi'nde Okul Psikolojik danışmanı olarak görevime başladım. 3 yıl burada görev yaptıktan sonra Kütahya ili Emet ilçesi Çok Programlı Lisesi'ne tayin oldum. 2 yılın ardından Kütahya ili Pazarlar ilçesi Anadolu Lisesinde de 2 yıl görev yaptıktan sonra Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesine tayin oldum. Şu an bu okulda görevime devam etmekteyim. Ayrıca 2013/2014 yılları arasında askerlik vazifemi Edirne İl Jandarma Komutanlığında Psikolojik danışman olarak Sağlık Asteğmen/Teğmen rütbesiyle yerine getirdim. Eğitsel Rehberlik, Kişisel Rehberlik, Mesleki Rehberlik, Bireysel/Grupla Psikolojik danışma ve Tercih danışmanlığı konusunda kendimi geliştirirken hali hazırda "Onuncu Köyde Bir Psikolojik Danışman: Eğitim üzerine düşünceler" adlı bir kitap çalışmam da vardır.

Buna Bak

VELİLER İÇİN PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARI(COVİD 19)

Yaşadığımız bu pandemi sürecinde velilerin doğru bilgilendirilmesi ve psikososyal olarak desteklenmesi amacıyla bu çalışma hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir